Місто професій

59920482 414870309092735 7727597410565750784 nНасичений день добігає кінця.
Розумію, що одним постом мої враження повною мірою не передати.
Але найголовнішим досягненням сьогоднішнього заходу вважаю те що такі потужні підприємства, як Progresstech-Ukraine долучилися до профорієнтації. Це дуже важливо, для майбутніх абітурієнтів, бачити одночасно тих хто навчає, разом з тими хто потім надає робочі місця.
Вже зараз країна відчуває гострий інженерний голод, але треба враховувати, той факт, що починаючи з 2013 року спостерігається стримкий спад поступаючих до КПІ на інженерні спеціальності. Так в 2016 році майже цілі факультети залишилися без студентів (3 курс).
Це означає, що зараз, це ще не голод. Буде гірше. Тому на сьогодні, є гостра потреба у підтримці нашої нелегкої, профорієнтаційної роботи, підприємствами. Без співпраці нам буде дуже важко залучати мотивованих студентів, а Вам знайти кваліфіковані кадри.
Так з метою популяризації інженерної освіти, групою волонтерів КПІ, було організовано інженерний фестиваль ТехноАртКПІ. Цей захід грунтується тільки на ентузіазмі, тому будемо дуже вдячні, якщо представники бізнесу, не залишаться осторонь та запропонують свою допомогу.

Найбільш поширене ствердження серед моїх колег. "Навіщо ти все це робиш? Ти би ще у яслі зі своєю профорієнтацією пішла".
Напевно варто і у яслі. Дивлячись на очі цих дітей, їх зацікавленіcть, розумієш що цього не можна упускати. Треба тримати цей погляд. На жаль в школах на сьогодні не можуть справитися з цим не шаблонними, не ординарними особистостями. Мої студенти, після спілкування з ними протягом 4 годин, були враженні їх чітким формулюванням того чого Вони бажають, що їм цікаво та їх наполегливості (не всі експонати дожили до кінця заходу).
Батьки запитували Чи проводимо ми заняття з дітьми?
Чи є в нас гуртки для діток 9+?
Ні не має. На привеликий жаль. Ми втрачаємо цих діток, а повинні допомогати. До нас вже доходять у 80% випадків не зацікавленні та не вмотивовані діти. А ті 20%, що залишаються потрапляє у не сприятливе середовище, нажаль недостатньо розкриваютья.
ВИСНОВОК
Для школярів треба робити якомога більше шкіл при університеті, по прикладу Lampa, щоб отримати у подальшому зацікавленого студента та висококваліфікованого випускника. В свою чергу для роботи з дітьми залучати мотивованних студентів.
Це дуже прості та зрозуміли речі, але чомусь система вперто не хоче цього бачити. "Хочу сьогодні і все одразу". Якщо це і спрацьовує, то не надовго, і не дуже ефективно.
Відповідно наші випускники – працедавці, могли би посприяти саме на цьому етапі, тоді би не було дефіциту кадрів.

Last modified on Четвер, 16 травня 2019 12:28