Всеукраїнська студентська олімпіада "Механотроніка в машинобудуванні" 2016

mechanotronics 2016

Цього року

Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

проводить восьму Всеукраїнську студентську олімпіаду

«Механотроніка в машинобудуванні»

в програму якої вперше входить

відкритий конкурс за програмою Worldskills компетенції Мехатроніка.

14641951 1862800420609982 6180244021222059842 n та у 14358964 1866131250276899 6459210353153085352 n

21 листопада до «КПІ» з’їжджаються 23 команди

з 17 технічних університетів України.

Серед учасників представники Харкова, Львова, Одеси, Луцька, Кременчука, Вінниці, Хмельницького, Києва, Ужгорода, Чернівців.

Перемога у WorldSkills Ukraine надає молодим людям

можливість взяти участь у WorldSkills International,

який відбудеться в столиці Об’єднаних Арабських Еміратів - Абу- Дабі в жовтні 2017 року.

Особливістю завдань цієї олімпіади є те, що їх виконання вимагає поєднання теоретичних знань, логіки та інженерних здібностей студентів. На основі знання теорії учасники розробляють принципове рішення задачі і реалізують його на практиці. Учасники можуть навіть без суддівської перевірки переконатися в правильності свого рішення, перевіривши, працює система чи ні. Змагання проходять у декілька етапів, які включають завдання з пневматики або електропневматіки, а також програмування контролера для задач гідроавтоматики або пневмоавтоматики. Конкурсне завдання обирається шляхом жеребкування у присутності всіх команд, коли вирішується, якої складності будуть завдання, в якій послідовності їх необхідно буде вирішувати, які команди будуть сусідами по підгрупах змагань.

Перемогу отримують команди, які пройшли чотири іспити на кожному етапі - від теоретичного вирішенні завдання на папері до втілення і налагодження її на стендах Фесто. Для перемоги важливо вміти працювати в команді - правильно розділити завдання між членами команди, взаємодіяти при вирішенні окремих завдань, а потім об'єднати всі в рішення задач автоматизації для промисловості. Велике значення має час виконання завдання, отже злагодженість і спритність в деяких випадках можуть мати вирішальне значення для завоювання перемоги.

1537-5 1537-4

Мехатроніка – це симбіоз наук про інтелектуальне керування, конструювання машин, взаємодію інформаційних і енергетичних потоків в сучасних засобах автоматизації. Наномехатроніка, біомехатроніка, мехатронні системи літальних апаратів, мехатроніка виробничих та логістичних систем – це далеко не повний перелік напрямів, за якими ведуться розробки та дослідження в більшості технічних університетів Європи.

Цього року вперше в  «КПІ» здійснено набір за спеціалізацією «Мехатронні системи в машинобудуванні», а влітку та восени було проведено «Літню» та «Осінню» школи для студентів та учнів ліцеїв та гімназій.

Всеукраїнська олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні» є унікальною подією завдяки тематиці, методиці та устаткуванню. Професійний та організаційний рівень, що його досягла Олімпіада за останні роки, на залишився поза увагою міжнародного професійного руху, відомого, як  Worldskills. Команди студентів розробляють рішення, складають схеми, налагоджують механізми, програмують контролери і представляють на суд журі працюючі технічні системи, які складаються з десятків різноманітних елементів, алгоритмів керування та засобів контролю. За пропозицією  «WorldskillsUkraine» до змагань включено новий етап – робота з  MPS станціями.

За попередні роки більш ніж 400 студентів під час олімпіад розв’язали 32 наближених до практичних потреб завдання, і це уміння є основним здобутком олімпіади, який, як засвідчив досвід переможців минулих років, є квитком в майбутню професійну діяльність.

Бажаємо успіхів у змаганні!

До зустрічі на нагородженні ...

Last modified on Четвер, 10 травня 2018 07:10