Лабораторний стенд для вивчення роботи аксіально-поршневої об'ємної машини з автоматичною підтримкою тиску в системі

Магістрант: Поковба Іван Васильович;
Науковий керівник: к.т.н., доц. Гришко Ігор Анатолійович

Повний текст

Реферат

Магістерська дисертація загальним обсягом 134 сторінки, містить 53 ілюстрації, 57 таблиць та 33 джерела за переліком посилань. Розроблено лаболаторний експериментальний стенд для дослідження характеристик аксіально-поршневого насосу, для оптимізації режимів його роботи та збільшення терміну його служби.

Існуюче  нині експериментальне обладнання після  багатьох років експлуатації, вимагає модернізації, тому  проблема створення нового лабораторного стенду є досить актуальною. Було прийнято рішення про створення нового лаболаторного обладнання на базі компаній «Hydraulic line» та « Hansa-flex.

Мета і завдання дослідження. Метою магістерської дисертації є дослідження характеристик аксіально поршневого  насоса при зміні параметрів його регулювання. Одним з основних факторів, що мають місце у аксіально-поршневому насосі при проведенні досліджень є втрати напору при перетіканні робочої рідини. Для досягнення поставленої мети було сформульовано такі завдання:

-провести аналіз нині існуючих стендів та пристроїв;

-створити гідравлічну схему та стенд для випробувань аксіально-поршневого насосу;

-провести пуско-налагоджувальні роботи з різними характеристиками АПН;

-розробити методичні вказівки для проведення лабораторних робіт;

-провести експериментальні дослідження згідно методичних вказівок;

Об’єктом дослідження є керування  регульованого аксіально-поршневого насосу; та гідродинамічні явища АПН..

Предмет дослідження – динамічні характеристики регульованого аксіально-поршневого насосу при різних умовах експлуатації.

Методи дослідження. Моделювання на базі експерименту, обчислювальні та фізичні експерименти.

Наукова новизна результатів. Визначення впливу зміни технічних параметрів  на роботу АПН, визначення явищ процесів, які виникають в різних режимах роботи стенду.

Практичне значення результатів. Створення та перевірка методичних вказівок для проведення лабораторних робіт студентами. Отримані теоретичні та практичні навички дають змогу більш детально вивчити явище і процеси, що виникають в АПНі. Студенти мають змогу отримати практичні навички для досконалого вивчення гідравлічних агрегатів.

Апробація результатів роботи. Основні положення магістерської дисертації були висвітлені на конференції науково-технічній конференції молодих вчених та студентів "Інновації молоді - машинобудуванню", 2018р.

Публікації. За матеріалами магістерської дисертації опубліковано 2 тези  на міжнародній конференції «Гідроаеромеханіка в інженерній практиціі», 2018р.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ, ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГУЛЬОВАНОГО АКСІАЛЬНО-ПОРШНЕВОГО НАСОСУ,ВИТРАТА, ЛАБОРАТОРНИЙ СТЕНД.