logo phone

Зателефонуйте нам : +38 067 765 1899

Дослідження процесів в порожнинах пневмоциліндра при рекуперації пневматичної енергії

1200 times

Магістрант: Суховій Олександр Олександрович;

Науковий керівник: к.т.н., ст. викл. Галецький Олександр Сергійович

Повний текст

Реферат

 

 

Магістерська дисертація на тему : «Дослідження процесів в порожнинах пневмоциліндра при рекуперації пневматичної енергії», складається з 5 розділів, обсяг пояснювальної записки 102 сторінки основного тексту, включає 39 рисунків і 28 таблиці, та 10 плакатів графічного матеріалу.

Метою роботи є підвищення ефективності використання енергії в системах рекуперації та створення експериментального стенду для дослідження системи накопичення стиснутого повітря, на базі стенда для динамічних випробувань поршневого пневмопривода двосторонньої дії.

Проведення досліджень дозволяють підтвердити, що система дозволяє накопичувати стиснуте повітря і в подальшому використовувати його для виконання корисної роботи.

Для досягнення зазначеної мети в роботі поставлені наступні задачі:

-         запропонувати схемні рішення модуля рекуперації стиснутого повітря, для повторного використання

-         провести розрахунки модуля накопичення енергії стиснутого повітря

-         провести розрахунки лабораторного стенда для проведення експериментальних досліджень модуля рекуперації стиснутого повітря

-         розробити математичну модель роботи модуля рекуперації пневматичної енергії, та перевірити її на коректність роботи

-         провести модельні дослідження, шо підтверджують ефективність роботи системи з модулем рекуперації стиснутого повітря

Перший розділ даної роботи присвячено аналізу існуючих систем та пневматичних приводів з функцією накопичення стиснутого повітря.

Другий розділ даної роботи присвячено розробці експериментального стенду та дослідженню модулю накопичення стиснутого повітря.

Третій розділ даної роботи присвячено розробці математичної моделі для дослідження системи накопичення стиснутого повітря.

Об’єктом досліджень є процес функціонування пневматичного приводу з системою рекуперації стиснутого повітря у сукупності із взаємно узгодженими параметрами складових частин та умовами експлуатації.

Предметом досліджень є взаємозв’язок параметрів та умов експлуатації з функціональними характеристиками, коефіцієнтом корисної дії, енергоефективністю пневматичного приводу з системою рекуперації стиснутого повітря.

Наукова новизна одержаних результатів:

  • Запропоновано підвищити ефективність накопичення енергії стиснутого за рахунок перетворення кінетичної енергії рухомих мас в енергію стиснутого повітря, що дозволяє підвищити коефіцієнт корисної дії пневматичного приводу та цілої системи.
  • Вперше розроблено математичну модель системи накопичення стиснутого повітря, що дозволяє проектувати системи рекуперації для пневматичних приводів двосторонньої дії.

Публікації. За темою магістерської дисертації було опубліковано 2 праці, а саме 2 тези на всеукраїнську науково-технічну конференцію.

Ключові слова: модуль накопичення стиснутого повітря, енергоефективність, поршневий пневмопривод, підвищення коефіцієнта корисної дії.

Контакти

Адреса: 03056, Україна, м.Київ, просп. Берестейський, 37, корп.1, к.299

Телефон: +38 067 765 1899  (044) 204-82-54, (044)204-84-64

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.