logo phone

Зателефонуйте нам : +38 067 765 1899

Всеукраїнська студентська олімпіада "Механотроніка в машинобудуванні"

6185 times

Запрошуємо до участі у Всеукраїнській Студентській Олімпіаді

Прийняти участь в змаганнях мають можливість студенти різних технічних спеціальностей, пов’язаних зі створенням та експлуатацією механізмів з комп’ютерним керуванням (наприклад, комп’ютерно-інтегровані виробничі комплекси, прикладна гідроаеромеханіка і механотроніка, гідравлічні машини, гідропривод і гідропневмоавтоматика, пакувальна техніка, та інші)

 

     Щорічно кафедра Прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки Механіко-машинобудівного інституту проводить Всеукраїнську студентську олімпіаду «Механотроніка в машинобудуванні». Олімпіада є унікальною подією завдяки тематиці, методиці та устаткуванню і проводиться у формі командних та індивідуальних змагань.

     Історія олімпіади починається з весни 2009 року. Колектив кафедри  прикладної гідроаеромеханіки і механотроніки спільно з українським  представництвом компанії "FESTO" звернулись з відповідним клопотанням до МОН України. І вже у листопаді команди Київського та Харківського політехнічних інститутів, інших технічних університетів Києва, Сум, Алчевська, Донецька та Севастополя (усього 8 команд) розпочали перші змагання з механотроніки. Упродовж  років, які спливли з того часу, олімпіада набирає популярності. Щороку  розширюється і географія учасників. Зростає складність завдань і кваліфікація тих, хто бере в ній участь. В 2013 році до олімпійської родини приєднались команди із Луцька та Хмельницького. Загалом помірятись силами приїхали 17 команд з різних куточків України.

     Олімпіада проходить у не зовсім традиційній формі, оскільки замість суто теоретичного вирішення конкурсних завдань із стандартним набором відповідей, учасники мають запропонувати власне принципове рішення, правильність якого підтверджується зібранням реальної системи на стенді. Така форма змагань є унікальною для України, оскільки фактично учасники олімпіади проходять прискорений курс підвищення кваліфікації із розробки та налагодження виробничих систем із застосуванням реального промислового обладнання. Участь в цій олімпіаді буде цікавою з точки зору набуття практичного досвіду не тільки майбутнім інженерам, проектувальникам та спеціалістам із складання виробничих систем, а і програмістам, оскільки дозволяє познайомитись із «залізом», принципами його роботи та дізнатись про можливі складнощі та особливості, що виникають при збиранні та налагодженні виробничих систем. 

     Сутність змагань полягає у розв'язанні задач, пов’язаних з реальним виробництвом. Працездатність запропонованих учасниками рішень перевіряється на макетних стендах. Правила досить прості: після жеребкування команди отримують задачу, пропонують свою схему, алгоритм автоматизації заданого процесу, обирають обладнання для реалізації, збирають та налагоджують систему на стенді. Впродовж олімпіади команди почергово проходять чотири етапи: пневматика, електропневматика, програмування алгоритму керування гідравлічної та пневматичної систем на контролері.

     Ще однією особливістю олімпіади є дружня атмосфера. Змагання дійсно «студентські», адже велику частину роботи з організації, підготовки обладнання, влаштування команд у гуртожитках, облаштуванні тренувань на стендах виконують студенти КПІ.  Досвід показує, що саме такий формат  спілкування з однолітками, а не викладачами,  робить «побут» учасників максимально комфортним.

     Запрошуємо студентів Вашого навчального закладу взяти участь у щорічній Всеукраїнській студентській олімпіаді „Механотроніка в машинобудуванні ”.

 

     Важлива інформація:

Наказ "Про проведення загальноуніверситетської студентської олімпіади за напрямом «Мехатроніка в машинобудуванні»"

Програма Загальноуніверситетської Відкритої студентської Олімпіади «МЕХАНОТРОНІКА В МАШИНОБУДУВАННІ»

ПОРЯДОК ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ КОМАНДНИХ ЗМАГАНЬ

ПОРЯДОК ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

К О Н К У Р С Н І    З А В Д А Н Н Я

П Р И К Л А Д   Р О З В ’ Я З К У   К О Н К У Р С Н О Г О   З А В Д А Н Н Я 

 

Р  Е  Є  С  Т  Р  А  Ц  І  Я 

 

 

     Додаткову інформацію стосовно умов участі та правил змагань можна отримати за тел. 044 204 86 64, 044 204 82 54 або надіславши свої запитання на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Last modified on Середа, 24 квітня 2024 13:51

Контакти

Адреса: 03056, Україна, м.Київ, просп. Берестейський, 37, корп.1, к.299

Телефон: +38 067 765 1899  (044) 204-82-54, (044)204-84-64

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.