Лабораторний стенд для вивчення впливу гідродинамічної кавітації на параметри об'ємної машини

Магістрант: Павлов Вадим Ігорович;
Науковий керівник: д.т.н., проф. Ковальов Василь Анатолійович.

Повний текст

Реферат

Магістерська дисертація загальним обсягом 98 сторінок, містить 51 ілюстрацію, 27 таблиць та 33 джерела за переліком посилань.

У даному проекті  було розроблено лабораторний експериментальний  стенд для досліджень шестеренного насосу. Ця проблема досить актуальна, так як  є обладнання але нажаль воно потребує модернізації.

Існуюче експериментальне обладнання вимагає модернізації, тому ця проблема є досить актуальною, що потребує створення нового лабораторного обладнання на базі компаній «Hydraulic line» та « Hansa-flex» за для створення нового лабораторного обладнання.

Мета і завдання дослідження. Оскільки одним з основних факторів, що відбуваються у шестеренному насосі при проведені досліджень являються процеси що протікають в рідинах, це кавітація, тому метою магістерської роботи є визначення умов виникнення кавітації та дослідження характеристик шестеренного насоса. Для досягнення поставленої мети   сформульовано такі завдання:

-     Провести аналіз існуючих стендів, пристроїв та методів дослідження;

-     Створити гідравлічну схему та стенд для випробувань шестеренного насосу;

-      Розробити пуско-налагоджувальні заходи для реалізації мети;

-      Розробити методичні вказівки для проведення лабораторних робіт;

-      Провести експериментальні дослідження згідно методичних вказівок;

Об’єктом дослідження є гідродинамічні явища у шестеренних насосах; аналіз існуючих експериментальних стендів та створення модернізованого лабораторного стенду.

Предмет дослідження – динамічні характеристики шестеренного насосу при різних умовах експлуатації.

Методи дослідження. Моделювання на базі експерименту, обчислювальні та натурні експерименти.

Наукова новизна результатів. Визначення впливу зміни параметрів  на роботу системи, визначення процесів, які виникають у період проведення дослідів.

Практичне значення результатів. Створення та перевірка методичних вказівок для проведення лабораторних робіт студентами. Отримані теоретичні та практичні навички дають змогу більш детально вивчити процеси, що виникають в системі. Студенти мають змогу отримати практичні навички для оптимального вивчення гідравлічних агрегатів.

Апробація результатів роботи. Основні положення магістерської дисертації були висвітлені на конференції науково-технічній конференції молодих вчених та студентів "Інновації молоді - машинобудуванню", 2018р.

Публікації. За матеріалами магістерської дисертації було опубліковано тези  на міжнародній конференції. «Гідроаеромеханіка в інженерній промисловості», 2018р.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ, ДОСЛІДЖЕННЯ ШЕСТЕРЕННОГО НАСОСУ, КАВІТАЦІЯ, ЛАБОРАТОРНИЙ СТЕНД.