logo phone

Зателефонуйте нам : +38 067 765 1899

Лабораторний стенд для вивчення параметрів системи з можливістю об'ємного та дросельного регулювання швидкості виконавчого пристрою

666 times

Магістрант: Головарь Поліна Олександрівна;
Науковий керівник: к.т.н., доц. Гришко Ігор Анатолійович

Повний текст

Реферат

 

Магістерська дисертація загальним обсягом 147 сторінок, містить 49 ілюстрацію, 36 таблиць, 1 додаток та 12 джерел за переліком посилань.

Актуальність : Актуальність роботи пов’язана з розробкою методики проведення дослідів на лабораторному стенді з метою покращення розуміння студентів у роботі з гідравлічним  приводом.

Мета і завдання дослідження. Так як, вміле регулювання витрати робочої рідини на різних стадіях роботи дає можливість суттєво скоротити час спрацювання циклу та покращити енергоефективність системи, тому основною метою роботи є  визначення якісних характеристик  гідроприводу в залежності від впливу навантаження під час роботи дроселюючого та регулюючого апаратів. Для досягнення поставленої мети були сформульовані такі завдання:

1. Проаналізувати сучасне гідравлічне стендове обладнання та сформулювати необхідність створення лабораторного стенду для вивчення параметрів системи з можливістю об'ємного і дросельного регулювання швидкості руху виконавчого пристрою.

2. Описати робочий цикл схеми.

3. Описати порядок проведення пусконалагоджувальних робіт та основних компонентів стенду.

4. Створити методику проведення дослідів.

5. Виконати досліди самостійно та провести обробку результатів.

6. Зробити висновки щодо виконаної роботи.

7. Запропонувати метод модернізації лабораторного стенду.

Об’єктом дослідження є лабораторний стенд, що являє собою гідравлічну систему з можливістю дросельного регулювання швидкості та регулювання за допомогою регулятора потоку.

Предмет дослідження  – це створення методики проведення дослідів на лабораторному стенді для вивчення параметрів системи з можливістю об'ємного і дросельного регулювання швидкості руху виконавчого пристрою.

Методи дослідження. Обчислювальні та натурні експерименти.

 

Наукова новизна результатів. Проведення ряду дослідів, що показує суттєву різницю між способами регулювання витрати робочої рідини в гідросистемі, а також запропонування нового методу для вирішення задачі вимірювання дійсного значення зусилля на виконавчому пристрої. Ця розробка в подальшому дозволить створити принципову нову конструкцію кріплення динамометру, а також провести ряд дослідів. А це, в свою чергу, посприяє точнішому розумінню відмінності у дросельному регулюванні швидкості та регулюванні за допомогою регулятору потоку, що і є основною задачею лабораторного стенду.

Практичне значення результатів. Перевірена та підтверджена створена методика проведення дослідів, що прогнозує результати обробки за певних параметрів налаштування лабораторного стенду .Отримані теоретичні та практичні данні надають підстави можливого використання розглядуваного лабораторного стенду у навчальній практиці. Результати магістерського дослідження дають змогу проведення лабораторних робіт на основі створеної методики, що суттєво полегшує розуміння та сприйняття роботи гідравлічної апаратури та гідроприводу в цілому.

Публікації. За матеріалами магістерської дисертації було опубліковано 2 праці, а саме  2 тези доповідей на міжнародній науково-технічній конференції «Гідро- та пневмоприводи машин – сучасні досягнення та застосування».

Ключеві слова: ЛАБОРАТОРНИЙ СТЕНД, МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСІДІВ, ДРОСЕЛЬНЕ ТА ОБЄМНЕ РЕГУЛЮВАННЯ, ГРАФІЧНА ЗАЛЕЖНІСТЬ, ВИСНОВКИ, КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

Контакти

Адреса: 03056, Україна, м.Київ, просп. Берестейський, 37, корп.1, к.299

Телефон: +38 067 765 1899  (044) 204-82-54, (044)204-84-64

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.