logo phone

Зателефонуйте нам : +38 067 765 1899

Удосконалення ендопротезу колінного суглобу за рахунок використання магнітно-реологічного демпфера

711 times

Магістрант: Карпов Андрій Сергійович

Науковий керівник: Ночніченко Ігор Вікторович

 

 

РЕФЕРАТ

 

Магістерська дисертація на тему “Удосконалення ендопротезу колінного суглобу за рахунок використання магнітно-реологічного демпфера”, складається з __3__ розділів, обсяг пояснювальної записки __117__ сторінок основного тексту, включає _75__ рисунків і _31__ таблиця, та __8__ плакатів графічного матеріалу.

Метою роботи є підвищення стабільності МРД протезу колінного суглобу в змінних умовах експлуатації.

Для досягнення поставленої мети було сформульовано ряд задач:

- провести аналіз існуючих конструкцій протезів колінних суглобів;

- теоретично обґрунтувати та створити математичні моделі робочих процесів та дослідити вплив температури та напруженості магнітно поля на робочі характеристики МРД;

- розробити експериментальну установку для перевірки та уточнення математичних моделей МРД;

- провести експериментальні дослідження;

- розробити рекомендації щодо створення адаптивних демпферів з урахуванням результатів отриманих при виконанні роботи.

Перший розділ даної роботи присвячено аналітичному дослідженню впливу зовнішніх та внутрішніх факторів на демпфери протезу та методи адаптації під них.

Другий розділ присвячено розробці  математичної моделі яка описує залежність впливу температури на робочу характеристику демпфера.

Третій розділ включає в себе створення стенду для проведення відповідних експериментальних досліджень, представлена схема та необхідна апаратура, що дозволили створити безпосередньо стенд для досліджень впливу температури та тиску робочого середовища на робочі характеристики МРД суглобу. Розробити методи експериментальних досліджень. Проведено серії експериментів, для визначення впливу перепаду тиску та температури на робочу характеристику.

Об’єктом дослідження в даній роботі є процес функціонування МРД протезу колінного суглобу, а саме його дроселя при різних умовах експлуатації.

Предметом дослідження є зв'язок конструктивних параметрів провідності регульованого дроселя та зміни температури робочої рідини.

Науковою новизною даного дослідження є запропоновані аналітичні залежності, що відображають зміну витрати від прикладеної сили струму (магнітного поля). Розроблена уточнена  математична модель процесу демпфування протезу колінного суглобу.

Перелік ключових слів:

Демпфер, протезування, моделювання в SolidWorks, адаптивні властивості, дросель.

Для дослідження МРД використовувався пакет прикладних програм „MatLab ”,  в додатку до нього „Simulink”.

Результати дослідження дозволяють вдосконалити конструкцію МР демпфера та зменшити температурний фактор на його характеристики.

Публікаціїї. За матеріалами магістерської дисертації було опубліковано 4 праці, а саме 3 тези доповідей на міжнародних науково-технічних конференціях студентів.

 

Повний текст

Last modified on П'ятниця, 18 травня 2018 19:18

Контакти

Адреса: 03056, Україна, м.Київ, просп. Берестейський, 37, корп.1, к.299

Телефон: +38 067 765 1899  (044) 204-82-54, (044)204-84-64

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.