logo phone

Зателефонуйте нам : +38 067 765 1899

Дидактичний пневмоелектричний стенд з кроковим електродвигуном

924 times

Магістрант: Осипенко Роман Олександрович;
Науковий керівник: к.т.н., доц. Ганпанцурова Оксана Сергіївна.

Повний текст

Реферат

Магістерська дисертація виконана на 148 сторінках; кількість зобра-жень – 59; кількість таблиць – 25 ; кількість джерел за переліком посилань-30.

Актуальність теми. Дидактичні стенди націлені на розвиток навичок, які необхідні для автоматизації виробництва і управління процесами, в області базового навчання і підвищення кваліфікації.

У промисловості широко використовуються синхронізація і позиціонування. Найбільш часто вони зустрічаються, наприклад, в процесах механічної обробки, різання, упаковки, пакетування на піддонах, фарбування або зварювання. На ринку є безліч сервоприводів, які вирішують подібні завдання, але більшість з них призначений для процесів, в яких використовуються двигуни потужністю до декількох кіловат [1].

Типова система синхронізації і позиціонування складається з ведучого вузла приводу - перетворювача частоти, керуючого асинхронним двигуном і з інкрементного датчиком положення на його валу, і відомого приводу - перетворювача частоти, забезпеченого вбудованим контролером переміщення і комплектом двигун + кодовий датчик положення .

Мета та задачі досліджень. Дидактичні стенди націлені на розвиток навичок, які необхідні для автоматизації виробництва і управління процесами, в області базового навчання і підвищення кваліфікації.

Головною метою проекту була розробка дидактичного пневмо-електричного стенду для дослідження синхронізації двох приводів.

Задачі досліджень:

  • Провести аналіз існуючих методів узгодження параметрів руху та синхронізації приводів.
  • Розробити на базі технічного завдання компоновочне рішення дидактичного стенду для синхронізації руху.
  • Провести розрахунки пневмоелектричної схеми та виконати підбір обладнання.
  • Розробити алгоритм керування дидактичним стендом
  • Провести експериментальні дослідження синхронізації швидкості руху крокового двигуна та конвеєра.

Об’єктом дослідження є дидактичний пневмоелектричний стенд з кроковим електродвигуном, на якому будуть проведені дослідження.

Предметом дослідження є синхронізація роботи двох приводів дидактичного стенду – крокового двигуна каретки та нерегульованого двигуна конвеєра.

Практичне значення: розроблено конструкцію дидактичної модульної станції, яка дозволяє відпрацьовувати навички створення та налагодження алгоритмів керування для задач синхронізації руху двох приводів.

Апробація результатів дисертації. Основні положення та результати дисертаційної роботи висвітлені на: 23 міжнародній науково-технічній конференції «Гідроаеромеханіка в інженерній практиці»  (Київ, 2018р.); Всеукраїнська науково-технічна  конференція молодих вчених та студентів «Інновації молоді–машинобудуванню»(Київ, 2018р.).

Ключові слова: дидактичний стенд, кроковий двигун, алгоритм, аналіз, пневмоелектричні пристрої.

Last modified on Субота, 15 грудня 2018 21:55

Контакти

Адреса: 03056, Україна, м.Київ, просп. Берестейський, 37, корп.1, к.299

Телефон: +38 067 765 1899  (044) 204-82-54, (044)204-84-64

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.